Forumas, skirtas Lietuvos tarptautinio pripažinimo 25 metų sukakčiai paminėti

2016.05.17

Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 17 dieną surengtas Lietuvos ambasadorių klubo forumas, skirtas Lietuvos tarptautinio pripažinimo ir tarpvalstybinių santykių atkūrimo 25-erių metų sukakčiai paminėti.

Forumo dalyvius pasveikinęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad svarbu ne tik prisiminti, bet ir pagerbti tuos Lietuvos politikus ir diplomatus, kurie prieš 25 metus dalyvavo įtvirtinant mūsų šalies nepriklausomybę ir atkuriant diplomatinius santykius su pasauliu.

„Tai buvo laikotarpis, pasižymėjęs nepaprastai svarbių istorinių įvykių ir sprendimų gausa. Kita vertus, jie įvyko taip neseniai. Galbūt, todėl Lietuva šiandien geriau supranta ir rodo tvirtą solidarumą su šalimis, kurios šiandien dar tik kovoja dėl savo laisvės ir europietiško kelio galutinio įtvirtinimo – Ukraina, Moldova, Gruzija“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos per 25-erius metus pasiektą pažangą ir laimėjimus, ragino saugoti ir branginti laisvę.

„Klausydamiesi gyvų liudininkų ir minėdami mūsų šalies šviesiausius pasiekimus per tokį trumpą laikotarpį, dar ir dar kartą prisimename, kad laisvė nėra duotybė. Ji yra sunkiai iškovojama, ją būtina nuolat ginti ir puoselėti“, – sakė L. Linkevičius.

Atidarydamas forumą, Lietuvos ambasadorių klubo prezidentas Algirdas Kumža teigė, kad šiame renginyje prisimenamas „dramatiškas laikas ir sudėtingas kelias, kuriuo Lietuva grįžo į pasaulio bendruomenę, sunkus egzaminas, kurį tada išlaikė mūsų diplomatai“.

Prisiminimais apie 1991 metų įvykius pasidalijo buvę užsienio reikalų ministrai Algirdas Saudargas, Antanas Valionis, buvęs viceministras Valdemaras Katkus, signataras Česlovas Okinčicas, signataras ir Lietuvos diplomatinės misijos Rusijoje vadovas Egidijus Bičkauskas, ambasadoriai Halina Kobeckaitė, pirmasis Lietuvos ambasadorius Estijoje Sigitas Kudarauskas, pirmasis Lietuvos ambasadorius Belgijoje, Nyderlandams ir Liuksemburgui Pranas Kūris, buvęs Lietuvos informacijos biuro Briuselyje vadovas Rimantas Morkvėnas, žurnalistė Rita Miliūtė.

Forumo dalyvių mintis įamžino Lietuvos radijas ir televizija.

Lietuvos ambasadorių klubas įsikūrė 2014 m. lapkritį ir šiuo metu jungia per 90 narių.