Informacija dėl Covid-19 viruso

2020.03.30

Gerbiamieji Lietuvos Ambasadorių Klubo nariai,

Informuojame, kad dėl Covid-19 viruso grėsmės Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją, Lietuvos ambasadorių klubas laikinai stabdo įprastą veiklą. Tikimės, kad greitu metu vėl galėsime pratęsti renginius bei susitikimus.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu nepamirškime pasirūpinti savimi bei artimaisiais. Laikykimės gydytojų rekomendacijų, likime namie, būkime sveiki!

Dalinamės naudinga informacija:

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad COVID-19 nėra paprastas virusas. Šis virusas plinta net aštuonis kartus sparčiau nei gripas. Nuo gripo ar tymų vakcinų turime, be to, kai kurie žmonės jau yra įgiję imunitetą gripui, o su nauja liga niekas nebuvo susidūręs, tad visi žmonės yra jam imlūs.

Kai plinta nauja liga, veiksmingos priemonės tėra ligonių izoliavimas, sąlytį turėjusių asmenų paieška. Skiepų dar nėra, tad lieka užkirsti kelią ligos plitimui kitomis priemonėmis: nustatyti ligą, išgydyti žmones ir neleisti toliau jai plisti, laikytis socialinės distancijos.

Tyrimų duomenys rodo, kad blogiausiai socialinės distancijos laikosi dvidešimtmečiai – trisdešimmečiai kurie dažniausiai serga lengviau, nors ir šioje amžiaus grupėje jau registrujamos mirtys. Patys to nežinodami jie kelia didelę grėsmę senjorams ir chroninių ligų turintiems asmenims.

90961495_2311274839172444_2171843246508998656_o

 

 

Sveikatos profesionalams ir akademikams rekomenduotinas Europos visuomenės sveikatos asociacijos (EUPHA) puslapį, kuriame rasite nuorodas į pagrindinius šaltinius rimtai mokslinei informacijai apie koronavirusą ir susijusius klausimus. Nuoroda čia:

https://eupha.org/covid—19-updates

 

Balandžio 1 d. Stanfordo universitetas (JAV) organizuoja virtualią konferenciją, kuri skirta koronaviruso (COVID-19) klausimui. Pridedama nuorodą:

https://hai.stanford.edu/

 

Lietuviška koronoviruso situacijai stebėti sukurta platforma. Tikrai puikiai galima matyti ne tik esančią situaciją, bet ir dinamiką. Nuoroda:

https://osp.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=79255eaa219140dfa65c01ae95ed143b&fbclid=IwAR3VIaCLnELsnYAaMAIDgiQWeB-wMEjuTnrh9iiKrch7DmPYwHkPq035e3Q